Деколонізація кіно й утопічне майбутнє антирасистського феміністичного кіномистецтва

У розмові брали участь режисер_ки, перформер_ки й головні геро_їні фільмів, включених до програми «Можливі утопії»: Міхаела Драґан і Тірза Жан Катхенд (режисер_ки) | Арханґела, Раїса Міхай та Хуліо Елвісі Пісіка (перформер_ки). Також на дискусії буде присутня співкураторка програми Маріам Агамян.

Модерація: співкураторка програми Августина Василе

Запрошуємо до розмови з мист_кинями, залученими до створення фільмів, включених до програми «Можливі утопії». Разом із твор_чинями кіно, виконав_ицями й головними геро_їнями чотирьох відеопроєктів дослідимо, як їхня праця робить видимими замовчувані долі історично пригнічуваних і виштовхуваних на марґінеси спільнот і культур. З якими викликами зіткнулися оповідач_ки? Які переваги у створенні кіно дає погляд від першої особи? Що об’єднує цих географічно віддалених мист_кинь і що їх відрізняє? 90-хвилинна розмова й сеанс запитань і відповідей.

Учасни_ці

Фото режисерки Міхаели Драґан
Міхаела Драґан — режисерка, мультидисциплінарна художниця, яка вивчала театральне мистецтво. Живе в Румунії, в Бухаресті, та працює в кількох інших країнах. У 2014 році заснувала театр Giuvlipen, де виступає й пише п’єси разом з іншими ромськими акторками. Міхаела також є тренеркою Театру пригноблених і працює з ромськими жінками над конкретними проблемами, з якими вони стикаються в Румунії.
Фото режисерки фільму "Повернення"
Режисерка Тірза Жан Катхенд народилася 1978 року в Реджайні, провінція Саскачеван. Знімає відео й фільми і створює перформанси на теми сексуальності, божевілля, квір-ідентичності, кохання, корінних народів і деколонізації, які представляє на фестивалях і в мистецьких галереях усього світу. Походить із племені рівнинних крі і є членкинею племінної організації Little Pine First Nation. Мешкає в Торонто, Канада.
Фото перформерки Арханґели
Арханґела — перформерка, яка вивчає моду й дизайн у Бухарестському університеті мистецтв. Нещодавно приєдналася до команди Giuvlipen у межах проєкту «Дівочий спротив», зігравши в одному з епізодів. Вона займається мистецтвом і є мистецтвом; саме своє існування вона називає формою протесту проти расистського і трансфобного середовища, у якому ми живемо.
Фото перформерки Раїси Міхай
Раїса Міхай — співачка й акторка, яка закінчила Бухарестський національний університет музики, відділення класичної гітари. Учасниця гітарного дуету ARTissimo. У дев’ятирічному віці дебютувала в кіно, знявшись у фільмі «HO HO HO», а згодом — у німецькій стрічці «Пригоди Неллі», у французькій À Bras Ouverts і в короткометражному фільмі Written/Un-Written. Її театральним дебютом була вистава Gadjo Dildo театру Giuvlipen.
Фото перформера Хуліо Елвісі Пісіка
Хуліо Елвісі Пісіка — міждисциплінарний художник, який навчається на Факультеті музики й театру Університету Тімішоари. Тренер проєкту Erasmus+ «(Ромські) герої в театральній освіті й повсякденному житті». Його вірші публікували в кількох виданнях у Румунії й за кордоном. Протягом останніх кількох років незалежно експериментує зі звуком і музикою.
Фото блогерки Маріам Агамян
Маріам Агамян - незалежна блогерка, стендаперка, драматургиня, співкураторка Квірадіо.
Фото модераторки дискусії Августини Василе
Августина Василе комунікаційниця культурних ініціатив на фрілансі та координаторка з розвитку мистецьких спільнот в Румунії. Вона нещодавно заснувала невелику компанію і працює над розробкою програми з професійної підтримки для нових мист_кинь, незалежно від їх доступу до ресурсів. Августина використовує свої навички для підсилення голосів, проєктів та ініціатив, що прагнуть змінити світ на краще. світі. Саме так почалася її співпраця з Джувліпен (Giuvlipen) - першою у Румунії незалежною ромською феміністичною театральною трупою. Августина вірить у суперсилу співпраці між людьми Її бачення майбутнього - місце, де мист_кині та твор_чині знаходять підтримку для успішного професійного життя.