film still
film still
film still
film-complicit-01
film-complicit-02
film-complicit-03
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Причетні

Оригінальна назва: Complicit
Режисерки: Гезер Вайт, Цзялін Чжан
Китай, США, 89 хвилин, 2017, документальний фільм

Стрічка «Причетні» нишком супроводжує Ї Єтіна, китайського робітника-мігранта, що став активістом. Свою боротьбу проти глобальної електронної промисловості він починає з лікарняного ліжка і врешті підносить до міжнародного рівня. Змушений долати лейкемію, спричинену умовами роботи, Ї водночас самостійно вивчає трудове законодавство, щоб підтримувати молодих китайських робітни_ць, які зазнали отруєння. Йому доводиться протистояти таким найбільшим світовим брендам, як Apple та Samsung.

Стрічка містить: зображення насильства над тваринами, згадку про самогубство
Режисерка
Гeзер Вайт — засновниця та колишня президентка verite.org, міжнародно визнаної організації соціального аудиту та захисту прав на робочому місці, яка щорічно у п’ятдесяти країнах моніторить кадрову політику, хімічну безпеку й відповідність законодавства стандартам охорони здоров’я та безпеки. Ще на позаштатній посаді в Edmond & Lily Safra Center for Ethics при Гарвардському університеті (2011–2014), вона розпочала роботу над своїм дебютним документальним фільмом «Причетні» (Complicit), який отримав дев’ять нагород на міжнародних кінофестивалях і залишається найвизначнішою роботою про права трудящих та порушення прав людини в електронній промисловості. З 2018 року вона є запрошеною науковицею в Університеті Грінвіча, Лондон, Великобританія.
Режисерка
Цзялін Чжан — незалежна режисерка, що працює в Пекіні та Массачусетсі. Чжан отримала ступінь магістерки документального кіно в Нью-Йоркському університеті. Її першою роботою став короткометражний документальний фільм «Коли помирає останнє дерево» (When the Last Tree Dies, 2016) про нестачу води на Великій Китайській рівнині. Вона була співрежисеркою та режисеркою монтажу повнометражного документального фільму «Причетні» (Complicit), прем’єра якого відбулася на Human Rights Watch Film Festival у 2017 році. Її друга повнометражна стрічка «Однодітна нація» (One Child Nation), що вона зняла у співпраці з також випускницею Нью-Йоркського університету Ван Нанфу, отримала U.S. Grand Jury Prize for Documentary Feature на Sundance Film Festival 2019 року. Чжан також працювала позаштатною продюсеркою на місцях для багатьох програм та ЗМІ, зокрема «Vice» на каналі HBO, Fusion TV і The New York Times.