Film still
Film still
Film still
film-dear-mandela-01
film-dear-mandela-02
film-dear-mandela-03
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Звукоопис

Шановний Мандело

Оригінальна назва: Dear Mandela
Режисер_ки: Дара Келл, Крістофер Нізза
ПАР, США, 93 хвилини, 2012, документальний фільм

Попри зруйновані помешкання, погрози зброєю та судову тяганину, боротьба трьох молодих людей за свої права триває і стає справжнім свідченням сили народу. Коли південноафриканський уряд, пообіцявши «викорінити нетрі», починає силою переселяти населення халабуд подалі за межі міста, троє людей, що живуть у величезному занедбаному районі Дурбану, відмовляються переїжджати. «Шановний Мандело» простежує їхній шлях від халуп, де вони мешкають, до найвищого суду провінції. Ми бачимо як вони, наслідуючи приклад Нельсона Мандели, стають лідерами чимдалі потужнішого громадського руху. Цей водночас надихаючий, шокуючий і веселий фільм пропонує свіжий погляд на роль молоді в політичних змінах та зображає бетежну картину дорослішання в Південній Африці.

Стрічка містить: зображення насильства над тваринами
Режисерка
Дара Келл — сценаристка та режисерка з Кейптауна, відзначена багатьма нагородами. Її останній фільм «Корабель з Гуантанамо» (A Ship From Guantanamo) показували на кінофестивалях по всьому світу, а New York Times придбала його для власної серії документальних фільмів Op-Docs. Фільми Дари транслювалися на каналах PBS, TVFrance та Netflix і здобули численні нагороди. Роботи Дари отримали підтримку від Sundance Institute, New York State Council on the Arts, the Ford Foundation тощо.
Режисер
Крістофер Нізза — режисер і монтажер, чиї роботи здобули відзнаку Emmy Award та транслювалися на багатьох мережах і платформах, зокрема PBS, HBO, Showtime та Netflix. У 2000-х роках разом з іншими кінематографіст_ками та активіст_ками він взяв участь у заснуванні й керівництві Media College в University of the Poor — групою, яка створювала медіа-проекти спільно з місцевими організаціями та проводила освітні програми, зосереджені на мистецтві розповіді та медіаграмотності. Наразі він продовжує цю роботу як співкоординатор медіа-команди в New York State Poor People’s Campaign.