julie-on-line-still-01
julie-on-line-still-02
julie-on-line-still-03
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Жюлі на зв’язку

Оригінальна назва: Fréquence Julie
Режисерка: Мія Ма
Франція, 78 хвилин, 2021, документальний фільм

«Якось Жюлі почали чутися погрози. Лікарі били електрошоком, марабути виганяли нечисту силу, вона ковтала ліки й пила зілля, днювала в лікарні й на довгі години зачинялася вдома, прагнучи забути минуле й уявити майбутнє. Формально з моменту першої госпіталізації її визнано на 80% психічно недієздатною. Для мене ж вона безцінна подруга, чутлива душа й незлмана людина, яка відмовилася робити “кар’єру” в ролі “жертви”. Я знімаю її вже 5 років. Ми разом занурюємося в її минуле й відкриваємо історію героїні».

Стрічка містить: описи сексуалізованого насильства над дітьми, насильства над дітьми
Фото режисерки
Режисерка
Наприкінці 1990-х любов до хіп-хопу підбила Мія Ма подивитися по телевізору фільм Жана-П’єра Торна Faire kiffer les anges («Щоб і ангелам було добре»). Вона із захватом відкрила для себе раніше не бачений різновид документалістики, що перетворює близькість на політику, а реальність — на кіно.

Після того вона носила костюми гостес і талісманів, подавала курятину в KFC, здобула ступінь магістерки філософії, писала тексти для журналів, знімала й монтувала порнографічні ролики, репортажі, корпоративні відео та уроки «Зроби сам_а», та зрештою, через 10 років, вирішила навчатися кіномистецтва в асоціації Ateliers Varan у Парижі, адже вона переконана, що документальне кіно — це привілейований спосіб ставити під сумнів світ, у якому ми живемо.

2015 року вона зняла середньометражний фільм Riz cantonais («Кантонський рис»), що розповідає про складнощі змішаних шлюбів з інтимної точки зору. У 2021 році вона зняла фільм «Жюлі на зв’язку» (Fréquence Julie), у якому досліджує божевілля та відвагу з позиції подруги.

Наразі Мія Ма паралельно працює технічною спеціалісткою у сфері дубляжу.