koncna_zvok00_14_34_06Still010
koncna_zvok.00_02_30_07.Still001
koncna_zvok.00_28_51_16.Still013
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Кінохроніка 63 – Потяг тіней

Оригінальна назва: Obzornik 63 – Vlak senc
Режисерка: Ніка Аутор (Newsreel Front)
Словенія, 2017, 39 хвилин, експериментальний

Кінохроніка 63 – це спроба​​ визначити і зрозуміти окреме зображення – клаптик відео, знятого мобільним телефоном на відомій свого часу залізничній лінії Белград – Любляна, де біженці тепер подорожують не у спальних вагонах, а між колесами поїзда.

Кінохроніка 63 занурюється у візуальне дослідження залізниці, вивчає її історичний, соціальний та політичний наратив.

Стрічка містить: зображення людських страждань
Дати показу стрічки: 24.11.2022 — 9.12.2022

Геополітичний контекст

Для біжен_ок, які тікають у Західну Європу від воєн і державного насилля в таких країнах, як Сирія, Афганістан, Еритрея, є кілька шляхів. Один із найголовніших проходить через Туреччину, Грецію й далі через країни Балканського півострова. З 2018 року кордон між Сербією та Угорщиною і Хорватією та Угорщиною фактично закрився для тих, хто шукає притулок. Це означає, що потрапити в Західну Європу стало набагато складніше, і мігрант_ки мусять обирати більш небезпечний шлях пішки через гірські ліси Боснії та Хорватії в напрямку Словенії, або ховаючись у вантажних поїздах, які прямують із Сербії на Захід. Обидва шляхи є вкрай небезпечними. Внаслідок антиміграційних політик Угорщини та інших країн ЄС, багато з мігрант_ок, які розглядали Сербію або інші балканські країни як транзитні, мусили шукати там притулок. Низові організації в Белграді активно допомагали біжен_кам, але уряд чинив тиск на активіст_ок, наприклад, створюючи бюрократичні проблеми для ГО, що працювали з мігрант_ками. Ситуація з біжен_ками з азійських та африканських країн залишається в Балканському регіоні дуже складною. За офіційними даними, за вересень 2022 року на кордоні Сербії та Хорватії було зафіксовано більше 19 тис. спроб перетину, і поліція часто використовує невиправдане насилля щодо біжен_ок.

Фото режисерки фільму "КІНОХРОНІКА 63 - Потяг тіней"
Режисерка
Ніка Аутор здобула ступінь бакалаврині та магістерки в Академії образотворчих мистецтв у Любляні та отримала ступінь доктора філософії в Академії образотворчих мистецтв у Відні. Основою її діяльності є експериментальне відео й документальне кіно, кіноесе, фотографія, колажі, малюнки та просторові відеоінсталяції. У роботі вона зосереджується на дослідженні невидимості/нечутності щодо прихованих тем забутого минулого та стишуваного сьогодення.

Учасниця Newsreel Front («Фронт кінохроніки», Obzorniška Fronta), неформального колективу працівни_ць сфер теорії кіно та практики мистецтва.