film-survivor-manifesto-01
film-survivor-manifesto-03
film-survivor-manifesto-02
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Survivor Manifesto — мистецтво зцілення та споріднення

Оригінальна назва: Survivor Manifesto - The Art of Making Kin
Режисер_ка: Дан Дансен
Німеччина, 11 хвилин, 2022, експериментальний фільм

“Survivor Manifesto – мистецтво зцілення та споріднення” — це відеоесей про людей, що пережили травму й будують дику візію утопічного суспільства. Ця експериментальна картина заворожує, затягує вглиб і веде від безнадії до здатності любити себе. Робота з травмою тут постає як витончена майстерність. Поетичний, багатошаровий відеоряд подорожей творить метафоричний простір, де оповідь та уява зливаються в унікальну історію. Лунають різні голоси — люди, що пережили травму, оповідають про спільноту, яку вони створили, запрошують приєднатися. Гладач_ок заохочують до емоційної подорожі у власну безодню. Травма часто заганяє в безмовність та ізоляцію, натомість фільм утверджує колективність, а також невпинність процесу зцілення. За допомогою візуальних образів і музики фільм передає неспокій, характерний для переживання травми. Але він також показує, що перехід від виживання до життя сповнений надії: люди, які пережили травму, багатоголосо діляться своїми навичками та ідеями про те, як боротися з насильством, про мистецтво знаходити своїх і про квірну любов.

“Survivor Manifesto” — це політичний есей, що змінить Ваш погляд на поняття травми.

Дати показу стрічки: 27.11.2023 — 10.12.2023
Режисер_ка
Дана Дансена (вони/їх) зачаровує, як повсякденні моменти оголюють суперечності нашого життя — якщо придивитися уважніше. Вони — небінарн_а режисер_ка й художни_ця з Берліну, які працюють з експериментальним, документальним та художнім кіно. Серед зацікавлень Дана — віддане садівництво, нестандартне мислення та інтеграція радості як політична стратегія.
Дан вивчали культурологію в Берлінському університеті імені Гумбольдта та кіномистецтво в Берлінському університеті мистецтв. Їхні праці пов’язані з квір-проблематикою, аналізом суспільства та утопічними візіями. Їхні фільми, фотороботи та мистецькі проєкти можна побачити на відомих кінофестивалях та виставках і так само — на локальних заходах для невеликих громад, адже Дан непохитно вірять, що мистецька практика має силу перетворювати й розбудовувати дійсність.

Фільмографія : Crisis is always (2020), Survivor Manifesto - The Art of Making Kin (2022)