Film still
Film still
Film still
film-tell-me-a-poem-01
film-tell-me-a-poem-02
film-tell-me-a-poem-03
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Звукоопис

Розкажи мені вірша

Оригінальна назва: Spune o poezie
Авторки: Елена Кіріла, Ана Ґурдіш
Румунія, 11 хвилин, 2023, експериментальний фільм

Уривки з особистого щоденника, позначаючи віхи розвитку на шляху від дитинства до дорослого життя, супроводжують аудиторію в подорожі, що сповнена сумнівів, безпорадності та невпевненості в собі, тазрештою приводить до втечі. Відеопоема, балансуючи між поезією та документалістикою, увиразнює боротьбу жінки за звільнення від утисків, за повернення собі голосу та сили.

Стрічка містить: описи домашнього насильства, абьюзу, спроби самогубства
Режисерка
Елена Кіріла — візуальна мисткиня. Її практика ґрунтується на контексті, у своїх роботах вона досліджує дематеріалізацію мистецького твору, особисте сприйняття у співвідношенні з колективним, предметність місця. Навчалася монументального живопису в Національному університеті мистецтв Джордже Енеску (Яси, Румунія). Нещодавно взяла участь у студентській програмі Вищої школи мистецтв Аннесі-Альпи (ESAAA, Франція). Як у персональних, так і в колективних проєктах полюбляє деконструювати такі теми, як жіночий погляд, квір-ідентичність, колективна пам'ять, підрив структур пригноблення.
Режисерка
Ана Ґудріш — режисерка родом із Молдови, мешкає в Бухаресті. Здобула ступінь із журналістики в Національному університеті Молдови та ступінь із кінорежисури в Національному університеті театру й кіно І. Л. Караджале в Румунії. 2021 року представила дебютну повнометражну документальну стрічку «Наша Єва» (Our Eve) на Міжнародному кінофестивалі в Трансильванії. Наразі працює над своїм другим повнометражним документальним фільмом, випробовуючи нові форми відеомистецтва.