Film still
Film still
Film still
film-the-village-of-roses-01
film-the-village-of-roses-02
film-the-village-of-roses-03
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Селище Троянд

Оригінальна назва: The Village of Roses
Режисерка: Ганна Гейльборн
Швеція, Італія, 86 хвилин, 2023, документальний

11-річна Деніз пішки добирається до школи зі своїми задерикуватими кузенами Вальтером і Джонатаном. Тим часом удома її мама, Пуффа, намагається з’ясувати в можновладців, чому шкільний автобус знову оминув їхнє селище. Це передмістя Мілану інколи називають ромським табором. Пуффа ж зве його «Villaggio delle Roses» — «Селище Троянд».
Ми спостерігаємо за тим, як Деніз із родиною протягом шести років борються за право на існування і намагаються захистити свої будинки від знесення. Цю історію режисерка поєднує з телеархівами й телефонними розмовами з подругою, ромською активісткою та акторкою Діяною Павлович, і таким чином послідовно демонструє наслідки ненависницької популістської риторики ЗМІ й оприявнює широкомасштабні утиски ромської меншини в сучасній Європі, можливо, ще агресивніші, ніж будь-коли раніше.

Дати показу стрічки: 27.11.2023 — 10.12.2023
Режисерка
Ганна Гейльборн із 2001 року є співвласницею відомої продюсерської компанії Story AB. Її трилогія анімаційних документальних фільмів «Hidden» («Приховане»), «Slaves" («Раб_ині») та «Sharaf» («Шараф»), знята разом із Давидом Ароновичем, зібрала численні нагороди по всьому світу. Зокрема, Міжнародний фестиваль документального кіно в Амсетрдамі (IDFA) відзначив «Slaves» як найкращий короткометражний фільм. Гейльборн здобула кіноосвіту в Нью-Йоркській школі кіно та сценарну — у Стокгольмській академії драматичного мистецтва. Від початку роботи з документальними фільмами в 1999 році вона досліджувала їх використання в різних візуальних формах і на різних платформах — від телебачення й кінематографу до мистецьких виставок.