MFJ-1
MFJ-2
MyFavouriteJob-3
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

My favorite job, 2022

Режисер: Сашко Протяг
Україна, 2022, 31 хвилина, документальний

Навесні 2022 року українське місто Маріуполь було оточене російськими військами, які щоденно застосовували зброю масового ураження проти мирного населення. Від середини березня волонтери та волонтерки почали їздити до Маріуполя із Запоріжжя для евакуації людей. Після рейсів вони збиралися, щоб обмінятися інформацією, підтримати одне одного та проговорити свої травматичні досвіди.

Стрічка містить: описи і/або зображення насильства, воєнних злочинів, смерті, звуки сирен, незумисне вживання стигматизуючої лексики
Дати показу стрічки: 24.11.2022 — 9.12.2022

Геополітичний контекст

24-го лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Маріуполь, портове індустріальне місто з населенням близько 450 тисяч, з 1-го березня був оточений російськими військами, які активно застосовували всі типи зброї, зокрема авіабомби. Місто було повністю позбавлене зв'язку, електрики, газо- та водопостачання. Також були знищені пожежні станції та серйозно пошкоджені лікарні. Місто перебувало в облозі, і надавати допомогу містян_кам було практично неможливо. Останнім місцем, де точились активні бойові дії, стала територія заводу Азовсталь на лівому березі річки Кальміус. Увесь цей час у бомбосховищах заводу перебували сотні мешкан_ок міста. Після 20 травня територія Маріуполя була повністю окупована, шляхи допомоги містян_кам стали ще більш небезпечними, як і процес документування військових злочинів і порушень прав людини. В окупованому місті немає можливості отримати інформацію про кількість загиблих і поранених, але є підстави вважати, що кількість загиблих серед цивільних під час облоги перевищує 20 тисяч. 90% будинків у місті серйозно пошкоджені, третина не може бути відновлена. Стосовно Маріуполя, так само як стосовно Сараєво й Алеппо, використовують термін «урбіцид» (убивство міста). Приблизно 75% населення міста стали переміщеними особами (в Україні), біженцями (в інших країнах) або були депортовані на територію РФ. Зараз у Маріуполі в умовах гуманітарної катастрофи залишається більше ста тисяч мешкан_ок.

Режисер
Сашко Протяг – режисер і активіст із Маріуполя, співзасновник об’єднання мист_кинь та фільммейкер_ок Фріфілмерз. У своїх роботах Сашко працює з темами пам’яті, іншування та відчуження. Нині живе в Запоріжжі, де волонтерить на користь українського війська та ВПО.